Szukaj w serwisie
Szukaj:
Logowanie
Skookum
Kot Skookum – rasa kota domowego, wyhodowana w wyniku krzyżówki ras Munchkin oraz LaPerm w roku 1990 przez hodowcę Roya Galusha. Nstępnie do programu hodowlanego przystąpili hodowcy z USA, Europy, Nowej Zelandii i Australii.

Skookum jest obecnie uznawana za rasę eksperymentalną przez Independent European Registries, The Dwarf Cat Association oraz Catz Inc in New Zealand. Jest ona również zaakceptowana do rejestracji przez TICA jako rasa eksperymentalna, ale bez zatwierdzenia samej nazwy. W Australii Skookum mogą konkurować na poziomie mistrzostw a pierwszym championem Skookum był Double Grand Champion Shortland BC Little Miss Moppet wyhodowany przez Twink McCabe, którego właścicielami są David Richardson i Christine Brelsford.

Zdjęcie pochodzi ze strony www.pictures-of-cats.org


Źródło:
Materiały udostępniane są na licencji Creative Commons: uznanie autorstwa, na tych samych warunkach, z możliwością obowiązywania dodatkowych ograniczeń.

Zobacz szczegółowe informacje o warunkach korzystania
Zasady ochrony prywatności
O Wikipedii
Informacje prawne

Dźwięki kota
Na forum
Ciekawostki koty, ciekawostki psywypożyczalnia zoologiczna
Czy wiesz, że...?
Powszechnie uważa się, że koty nie rozróżniają kolorów. Jednak ostatnie badania wykazały, że rozróżniają one na pewno niebieski, zielony i czerwony. więcej ciekawostek »
Moje KotyPsy.pl
Długi czy szeroki?
Polecamy
sklep zoologiczny warszawa
Sadurski.com
38 użytkowników online